
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 7 |
Stock: 1307
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40128
Ext.Price$0.40128
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40128 | $0.40128 |
| 10 | $0.35779 | $3.57790 |
| 25 | $0.34437 | $8.60925 |
| 50 | $0.33146 | $16.57300 |
| 100 | $0.31903 | $31.90300 |
| 300 | $0.31242 | $93.72600 |
| 500 | $0.30594 | $152.97000 |
| 1000 | $0.29857 | $298.57000 |
